Wyzwanie Małżeńskie: Kalendarz Adwentowy 2018

1 grudnia

2 grudnia

Usiądźcie na chwilę przy herbacie/kawie/ciepłym kakao i zastanówcie się, jak spędzicie nadchodzący czas Adwentu. Czy będzie czasem nerwowej przedświątecznej krzątaniny czy raczej zbliżenia do siebie i Oczekiwania na Tego, który ma się narodzić (jeżeli na Niego czekacie).

3 grudnia

Jeżeli kupowanie prezentów jest Waszym dorocznym przedświątecznym horrorem, spróbujcie zrobić to dziś razem przez Internet, pamiętając, że warto raczej gromadzić przeżycia niż rzeczy.

4 grudnia

Przypomnijcie sobie nasze wyzwanie kwietniowe i okazujcie sobie czułość poprzez dotyk. Jeśli wczorajsze zadanie podobało się Wam, nie przestawajcie. Możecie nawet posunąć się nieco dalej, jeśli chcecie.

5 grudnia

Zarządźcie w domu miejsca wolne od telefonów. Może pokój dzienny i sypialnia? Czas, który zazwyczaj spędzacie ze swoim telefonem, spędźcie ze sobą.

6 grudnia

Jeśli od jakiegoś czasu nie dajecie sobie już prezentów lub dajecie takie trochę wymuszone, dziś spróbujcie wymyślić Wasz wspólny małżeński prezent, który zrealizujecie/kupicie w dogodnym dla siebie czasie. Marzyliście do wyjściu do teatru? Zarezerwujcie bilety. A może o miękkim dywanie do sypialni? Zacznijcie na niego zbierać. Niech to będzie coś, co ucieszy Was oboje.

7 grudnia

Powieś/połóż kartkę z miłym słowem dla Twojej żony/męża na początek dnia tam, gdzie na pewno ją rano znajdzie.

8 grudnia

Zamontujcie zamek w drzwiach sypialni, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Tak na wszelki wypadek 😊 Jeśli nie jest Wam to potrzebne, zastanówcie się, jak możecie uczynić to szczególne miejsce bardziej przyjaznym dla Waszych intymnych spotkań Wypróbujcie te ulepszenia przy pierwszej możliwej okazji.

9 grudnia

Czy pamiętacie film, który oglądaliście razem w początkach Waszej znajomości i który podobał się Wam obojgu? Może obejrzycie go dziś wieczorem? Możecie też obejrzeć coś innego.

10 grudnia

Jeśli coś w zachowaniu małżonka było dziś dla Ciebie trudne, nie reaguj schematycznie. Zastanów się, co mogło być tego przyczyną (zmęczenie, trudny dzień w pracy, inne widzenia spraw niż Twoje) i… nie komentuj. Zamiast tego więcej się uśmiechaj.
Jeśli Twój małżonek był dzisiaj bez skazy, uśmiechaj się jeszcze szerzej, a to wyzwanie, zupełnie jak darmowe minuty, przechodzi na kolejne dni.

11 grudnia

Jeżeli idziecie dziś gdzieś razem, chwyć go/ją za rękę. Jeśli zostajecie w domu, też to zrób.

12 grudnia

Podziękuj dziś mężowi/żonie za to, jaki/-a jest.
Tak po prostu.

13 grudnia

Zapytaj, co możesz zrobić, by dzień Twojego męża/żony był lepszy. To może być dobre słowo, przytulenie, realna pomoc, cokolwiek, co wskaże Ci małżonek.
Nic nie mówi? Zrób to, co Twoim zdaniem będzie dla niego/niej cenne i pomocne.

14 grudnia

Podaruj małżonkowi wolny wieczór.
Bądź hojny i zaproponuj, by jego/jej wieczór przypadał jako pierwszy. Jeśli Twój małżonek nie realizuje świadomie tych zadań, również wielkodusznie podaruj mu wolny czas, nawet jeśli nie dostaniesz go w zamian. W taki przypadku sam/sama zadbaj o czas dla Ciebie.

15 grudnia

Spełnij jakąś jego/jej potrzebę. Nie wiesz, co to mogłoby być? Po prostu zapytaj.

16 grudnia

Znajdźcie dziś czas, by usiąść koło siebie i poczytać lub posłuchajcie razem ulubionej płyty.

17 grudnia

Zrób to, co zazwyczaj robi to drugie, czyli przejmij obowiązki małżonka. Jeżeli nie potrafisz, zróbcie to razem, a Ty patrz i ucz się! Następnym razem zrobisz to samodzielnie.

18 grudnia

Bądź dzisiaj od rana wdzięczna/wdzięczny.
I okaż to.

19 grudnia

Rozładuj trudną sytuację żartem. Jeśli nie było dziś takiej między Wami, może po prostu sobie pożartujecie. Pamiętasz jeszcze jak to się robi?

20 grudnia

Czy naprawdę musicie robić te wszystkie rzeczy przed Świętami? Spróbujcie spojrzeć racjonalnie na najbliższe dni i Waszą listę obowiązków. Może lepiej, by było mniej perfekcyjnie, a spokojniej i radośniej?

21 grudnia

Na miłość składają się drobne decyzje, które podejmujesz, ceniąc dobro ukochanej osoby ponad swoje.
Spróbuj dzisiaj przedkładać dobro ukochanej osoby ponad swoje.

22 grudnia

Zapytaj męża/żonę, w czym możesz mu/jej dziś pomóc i zrób to.
Spróbujcie sprawić, by atmosfera była raczej radosna niż napięta.

23 grudnia

Przyjmij dziś założenie, że wszystkie działania twojego męża/żony są podejmowane w dobrej wierze.

24 grudnia

W owym czasie wyszło rozporządzenie cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym świecie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Podążali więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Powiła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.

0